Erelid: Piet Ermers

In memoriam:  Erelid Piet Ermers

Een leven lang Juliana

Toch nog onverwacht ontvingen we op 3 oktober het trieste bericht dat ons erelid Piet Ermers overleden is.

Een Julianaman van het zuiverste soort met een uitzonderlijke staat van dienst binnen onze vereniging.

Piet kwam uit een echte Juliana familie, getuige het feit dat zijn vader Harrie in 1971 al werd benoemd tot erelid. Piet was al van jongs af aan bij Juliana te vinden. Hij begon zijn Juliana carrière op 1 januari 1950 en heeft destijds alle jeugdelftallen doorlopen. Vervolgens is hij doorgestroomd naar de senioren en heeft daar jarenlang in de selectie gespeeld, waarvan het grootste deel van de tijd in het tweede elftal maar ook af en toe in het eerste elftal, en daarbij altijd gepositioneerd in de verdediging. Piet is na zijn actieve voetbalperiode zeer betrokken gebleven bij Juliana en heeft daarbij vele functies bekleed binnen de vereniging waaronder jarenlang als bestuurslid hoofd kantinezaken, samen met Annie, en ook hoofd seniorenzaken, elftalleider, grensjager en hij verzorgde jarenlang verslaggeving van alle senioren elftallen in de lokale kranten.

Daarnaast verzorgde Piet en Annie het wassen van de wedstrijdtenue ’s van de verschillende teams waardoor er op maandag geen centimeter ruimte aan de wasdraad overbleef bij Annie en Piet en de tuin volledig blauw wit kleurde.

Ook in het opzetten van het Juliana tourspel had hij jarenlang een belangrijke rol, aanvankelijk in de organisatie en later in de sponsoring van het evenement. Daarnaast was Piet tot op hoge leeftijd nog betrokken bij de commissie van beheer en onderhoud. In die hoedanigheid was Piet bijna altijd bij Juliana te vinden. Zo was hij zelfs daags na zijn bruiloft druk in de weer met de bouw van de tribune op het sportpark aan de Wanroijseweg. Deze activiteiten heeft hij zoals gezegd nog tot op hoge leeftijd volgehouden, zelfs tot vorige week was hij nog druk in de weer met het schoonmaken van de kleedlokalen na de trainingsavonden of wedstrijddagen.

Daarnaast stond Piet altijd klaar voor Juliana wanneer de club hem nodig had. Zo signaleerde hij enkele jaren geleden dat er wat problemen waren in de kantine van Juliana en besloot hij in plaats van enkel kritiek te leveren ook daadwerkelijk tot actie over te gaan en samen met Annie de kantine weer te gaan runnen. Een taak die zeker op die leeftijd een behoorlijke last is maar dat gingen hij en Annie niet uit de weg en hebben Juliana daar destijds enorm mee geholpen.

Na deze opsomming van functies die Piet in de loop der tijd heeft bekleed zou je zelfs de vraag kunnen stellen wat Piet niet heeft gedaan voor Juliana de afgelopen 70 jaar, daarom is hij destijds zeer terecht benoemd tot erelid en is in de jaren daarna een echte ambassadeur van de club gebleken.

Het 100 jarig jubileum van Juliana heeft hij gelukkig zeer recent nog intens mee mogen maken.

Afgelopen  week was hij nog aanwezig bij het treffen SES-Juliana en hij genoot nog van de voorsprong van Juliana in de eerste helft, de tweede helft heeft hij niet meer kunnen aanschouwen en het bleek ook zijn laatste helft te zijn.

Zijn vaste stoel op de tribune zal helaas niet meer door Piet worden bezet.

Via deze weg willen wij Piet bedanken voor zijn tomeloze inzet voor onze vereniging en wil ik namens het bestuur de familie veel sterkte wensen.

Het bestuur en leden van Juliana Mill

Behalve dit in Memoriam is er ook nog een bijzonder gedicht van zijn neef Rinie, ook Juliana lid. Dit gedicht typeert Piet op een bijzondere manier, uiteraard ook Rinie. Dit gedicht maakt heel duidelijk hoe Piet in het leven stond, en zijn relatie met Juliana. Met toestemming van Rinie en Annie willen wij u dit dan ook niet onthoeden.

Ome Piet en ik…..
Voor mij was er die klik
Bij Juliana, op een feest
We leefden in dezelfde geest
Niks moeilijks, niks speciaal
Gewoon dezelfde golflengte, dezelfde taal
Genieten van het leven
Met “ups” en “downs” en met nemen en geven
Met een biertje erbij en onder de juiste mensen
Dan had ome Piet verder weinig te wensen
En nooit was enige moeite hem te veel
Voor zijn gezin, voor zijn club, hij leverde méér dan zijn deel
Tante Annie stond daarbij altijd trouw aan zijn zijde
Ze stonden écht naast elkaar, ook in mindere tijden
Je partner zijn eigen ding in het leven gunnen
Het klinkt best simpel, maar je moet het toch kunnen
En komt dan de tijd dat de ander op je moet leunen
Dan moet je er maar kunnen zijn, om die ander te steunen
Zeker wanneer een ziekte toeslaat in iemands brein
Valt het vast niet altijd mee om geduldig en begripvol te zijn
Als de twee-eenheid soms zijn evenwicht dreigt te verliezen
Moet je toch weer voor jullie samen de juiste richting kiezen
Tante Annie, die taak heb jij volgens mij met verve volbracht
Ome Piet zal zeker trots zijn op jouw standvastigheid en kracht
Voor hém ging het mis in het hol van de leeuw Langenboom
Maar de punten gingen mee naar Mill, dat je het weet beste oom!
Jóuw strijd is helaas verloren, voor velen te rap
Jouw plek is nu leeg, thuis bij tante Annie en bij onze club aan de tap
Veel leed is je misschien bespaard gebleven, daarin zoek ik mijn troost
Ome Piet en ik….. Op jouw Piet een toast!

Deel pagina met

Juliana feliciteert

Clubgegevens

RKSV Juliana, Mill

RKSV Juliana is opgericht op 1 augustus 1919 en onderscheiden met de Koninklijke Erepenning tijdens het 75-jarige jubileum in 1994.

Adres sportpark:
Langenboomseweg 7
5451 JH Mill
0485-452139
Plan uw route
Postadres:
Molenstraat 6 
5451 BC Mill
06-36198697
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.